24 stycznia 2013

Trafiony zakup. Part II

W ciąży długo zastanawiałam się nad tym, czy kupić Kruszynie bujaczek czy nie, a jeśli tak, to jaki. Bujaczki są bardzo przydatne, zwłaszcza wtedy, kiedy mamy coś do zrobienia, a nie chcemy zostawiać malucha samego w łóżeczku. Poza tym są świetnym dodatkiem do dziecięcego pokoju. Dzięki opcji bujania pomagają dziecku wyciszyć się i zasnąć. Zaopatrzone najczęściej w pałąki z różnymi zabawkami, skupiają uwagę dzieci, zabawiają i pozytywnie wpływają na rozwój.


Po długich poszukiwaniach w końcu wybrałam - Tiny Love 3w1.

Leżaczek-bujaczek-łóżeczko w jednym to fantastyczne rozwiązanie. Ma trzy możliwości użytkowania:

 1. Łóżeczko - Napper
Pozycja leżąca - bardzo przydatna w trakcie popołudniowej drzemki :)

 
2. Leżaczek- bujaczek - Seat&Play Rocker
 Pozycja półleżąca - dla dzieci, które jeszcze nie siedzą. Idealna opcja do zabawy wiszącymi zawieszkami :)

3. Krzesełko - Stable Seat
 Pozycja siedząca, chociaż dziecko jeszcze delikatnie "leży". Natomiast dokładniej widzi to, co go otacza. Ta pozycja może przydać się także do karmienia pociechy.Wszystkie trzy pozycje reguluje się za pomocą jednego ruchu :) 


W każdej pozycji możemy także zablokować funkcję bujania. Robi się to spuszczając tylną bądź przednią blokadę leżaczka.

Pałąk z zawieszkami
Posiada dwie, przymocowane na paskach z rzepami, zawieszki - słoneczko i ślimaka. Można włączyć w nim melodyjki. Jest ich 7, w tym wesołe i wolniejsze do kołysania. Jeden tryb melodyjek reguluje samo dziecko - uruchamiają się przy poruszaniu.  Głośność muzyczki także można wyregulować (2 poziomy). Włączając muzyczkę, włączamy tym samym światełka, które umiejscowione są na spodzie plastikowego kwiatka, tworzącego górę pałąka. Kwiatek jest regulowany, podobnie jak całe ramię zabawki. Można je obracać i wyciągnąć z leżaczka.
Moja uwaga - wg mnie pałąk powinien być nieco wyższy, tak, by w pozycji półleżącej, zabawki nie wisiały dziecku tuż przed buźką.
Ja przyczepiam także inne zawieszki, dla urozmaicenia zabawy :)
 
Oprócz wymienionych funkcji, leżaczek posiada także wibracje, działające w każdej pozycji.

Montaż całego bujaczka jest bardzo prosty i nie zajmuje dużo czasu. Leżaczek jest lekki, dzięki czemu łatwo możemy go przenosić. Materacyk w razie potrzeby można zdjąć i wyprać.
Bujaczek dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czerwony i khaki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz