03 lutego 2013

Wózki - Strollers. My Top 5

1. TAKO LUNGO 3 in 1

Dość długo szukałam wózka dla mojej Kruszyny, która miała przyjść na świat pod koniec sierpnia. Zależało mi na dużej gondoli, która posłuży nam do zimy.


Wahałam się między dwoma wózkami, ale w końcu wybrałam Tako Lungo. Gondola ma wymiary: dł. 87 cm, szer. 43 cm. Kruszyna ma skończone 5 miesięcy, a wciąż mieści się w gondoli z dodatkowym śpiworem i grubym kocem. Jeszcze bardziej przekonana byłam do niego, gdy obejrzałam go w sklepie. To radzę zresztą każdej mamie przed zakupem.


Tako Lungo składa się ze stelaża, gondoli, spacerówki i fotelika 0-13 kg (można dodatkowo nabyć adaptery i zamontować fotelik Maxi Cosi). Wszystkie części można zamontować na stelażu przodem lub tyłem do kierunku jazdy.


Co mnie w nim ujęło najbardziej? Łatwość prowadzenia. Wózek płynął w sklepie, a później na drodze z Maluszkiem w gondoli. Przednie skrętne koła idealnie "biorą" zakręty (wszystkie 4 koła pompowane), ale można je także zablokować do jazdy tylko na wprost. Wózek jest stabilny, nawet na dziurawych chodnikach :)
Wózek dla mnie idealny pod względem wyglądu. Posiada pojemną torbę z przewijakiem (która mi przydała się do spakowania rzeczy dla Małej do szpitala :) ) i dość duży kosz. Stelaż jest co prawda dość ciężki, ale składa się go wg mnie bardzo łatwo.
Teraz, gdy Kruszyna jest nieco większa i bardziej zainteresowana otoczeniem, bardzo przydaje się funkcja podnoszenia oparcia w gondoli.
Dodam, że sam serwis Tako i obsługa w sklepie w Częstochowie jest bardzo przyjemna. Potrzebowałam dodatkowej dętki do koła. Kontakt z serwisem szybki i miły. Dętkę dostałam bardzo szybko, bez żadnych problemów. 

Szerszy opis wózka Tako Lungo.


2. IMPLAST BOLDER

Wózek, który początkowo robił konkurencję dla Tako Lungo, jeśli chodzi o wymiary gondoli. Cena jest porównywalna, a jego wygląd nieco bardziej prosty, może zbyt prosty jak dla mnie. Posiada za to bogatą gamę kolorów do wyboru.

Wózek w opcji 3 w 1: gondola, spacerówka i fotelik samochodowy.
Szerszy opis wózka Implast Bolder SD Ecoline.


3. MAXI COSI MURA 4

Wózek nieco droższy niż dwa poprzednie. Z wyglądu zbliżony do Implast, z bardziej stonowanymi kolorami do wyboru. Jak poprzednicy, jest wózkiem wielofunkcyjnym wyposażonym w gondolę, siedzisko spacerowe i jedne z bezpieczniejszych fotelików samochodowych dla dzieci od 0-13 kg.


Gondola tego modelu jest niestety mniejsza - dł. 75 cm, szer. 38 cm. Dzidzia więc nie poleży w niej za długo. W Maxi Cosi w obu kierunkach jazdy można zamontować jedynie siedzisko spacerowe. Podobnie jak w Tako Lungo - oparcie w spacerówce można rozłożyć całkowicie do pozycji leżącej, co jest ogromnym plusem.
Szerszy opis wózka Maxi Cosi Mura 4.

4. X-LANDER XA

Bardzo popularny (i oklepany) wózek. Idąc ulicą, odnoszę wrażenie, że prowadzi go co trzecia mama. Wizualnie bardzo ładny, jednak gdy zobaczyłam go w sklepie na żywo, nie robił już takiego wrażenia. Dla mnie być może jego jedynym plusem jest niezawodność, którą niektóre mamy podkreślają w swoich opiniach.

Z tego, co wyczytałam w porównaniu modeli na stronie producenta, model XA nie ma możliwości przełożenia spacerówki tyłem do kierunku jazdy. Na różnych forach podawano także, że dość topornie się go prowadzi.
Wózek wielofunkcyjny z gondolą, spacerówką i fotelikiem (można także zamontować fotelik Maxi Cosi).

Więcej o wózku X-lander XA.


5. ORBIT BABY

Wózek, który zawojował moje serce od kiedy go tylko zobaczyłam. Ma charakterystyczny, niestandardowy wygląd. Składa się do niewielkich rozmiarów (w porównaniu do poprzedników). Gondola najmniejsza ze wszystkich wymienionych wózków. Ma obrotowe, rozkładane do pozycji półleżącej siedzisko.
W zestawie znajduje się gondola, siedzisko spacerowe i bujaczek. Do wózka można dokupić fotelik Maxi Cosi. 

Niestety cena wózka jest dość wysoka... zresztą zobaczcie sami :)
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz